Aizsardzības un uzbrukuma līmeņi
Mūsu rīkotajās brīvdabas lomu spēlēs (turpmāk – LARPos) jūs bieži sastapsieties ar tādiem terminiem kā „aizsardzības līmenis” (defense level) un „uzbrukuma/trieciena līmenis” (attack/damage level). Šie līmeņi nosaka jūsu spējas tuvcīņās.
Aizsardzības līmenis – līmenis, kas tiek iegūts, uzvelkot bruņas vai lietojot vairogu, un nosaka jūsu iespējas pretoties pretinieka triecieniem, kā arī cik efektīvi jūs pret tiem varat aizsargāties. Aizsardzības līmenis ir tāds pats kā bruņu vai vairoga līmenis (par ieroču, bruņu un vairogu līmeņiem skat. zemāk).
Pēc šādas definīcijas ir nepieciešams piemērs, lai vieglāk būtu uztvert idejas būtību. Piemēram, ir spēlētājs A un spēlētājs B. Spēlētājs A veic uzbrukumu ar 4. līmeņa zobenu pret spēlētāju B, bet spēlētājam B ir 3. līmeņa vairogs, ar kuru viņš aizsargājas pret spēlētāja A triecienu. Spēlētāja B aizsardzības līmenis ir trešais, jo vairoga līmenis ir trešais. Ja spēlētājam B būtu 5. līmeņa vairogs vai bruņas, tad spēlētāja B aizsardzības līmenis būtu piektais. Par to, kas notiek tālāk šajā piemērā, pagaidām jums nav jāzin, jo to mēs apskatīsim piemēros, kas minēti zemāk.
Uzbrukuma/trieciena līmenis – līmenis, kas tiek iegūts, lietojot ieročus, un nosaka jūsu iespējas veikt triecienu pret jūsu pretinieku, kā arī parāda cik efektīvs ir šis trieciens. Uzbrukuma/trieciena līmenis ir tāds pats kā ieroča līmenis (par ieroču, bruņu un vairogu līmeņiem skat. zemāk).
Tas pats piemērs ar spēlētāju A un spēlētāju B. Spēlētājs A veic uzbrukumu ar 4. līmeņa zobenu pret spēlētāju B, bet spēlētājam B ir 3. līmeņa vairogs, ar kuru viņš aizsargājas pret spēlētāja A triecienu. Spēlētāja A uzbrukuma/trieciena līmenis ir ceturtais, jo zobena līmenis ir ceturtais. Ja spēlētājam A būtu 5. līmeņa zobens, tad spēlētāja A uzbrukuma/trieciena līmenis būtu piektais.
Tā ir pamata ideja šiem diviem terminiem, kas ir svarīgi gan ieroču un bruņu mijiedarbības rezultāta izzināšanai un daudzām citām lietām.