Svētdiena, 29 Janvārī 2023, 13:24:37 Sveicināti Viesis


Magu ģilde ~ Canad Erenerth

Sākuma lapa | Reģistrācija | Ieeja
Vietnes izvēlne
Kalendārs
«  Janvāris 2023  »
POTCPie.SSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ierakstu arhīvs

Maģiskā enerģija – energonu teorija

 

Maģiskā enerģija ir enerģijas veids, kas piemīt katram tēlam un tērējas brīžos, kad tiek izmantota maģija. Maģiskā enerģija ir izteikta skaitļos un tai ir sava mērvienība – energons.

Katram tēlam energonu kopējo skaitu nosaka viņa/viņas līmenis.

1. līmenī tēlam ir 10 energoni un līdz ar katru nākošo līmeni, tēlam pieskaitās vēl papildus 10 energoni. Piemēram, tēls ir 2. līmenī, tātad tam būs 20 energonu, bet 5. līmenī – 50 energonu.

 

Energonu tērēšanās un atjaunošanās

 

Atkarībā no burvestības līmeņa, tērējas noteikts skaits energonu.


Izmantojot (burot):

 • 1. – 3. līmeņa burvestības, atņemās 1 energons par katru burvestību;
 • 4. – 6. līmeņa burvestības – 2 energoni par katru burvestību;
 • 7. – 9. līmeņa burvestības – 3 energoni par katru burvestību;
 • 10. līmeņa burvestības – 4 energoni par katru burvestību;
 • 11. līmeņa burvestības – 16 energoni par katru burvestību;
 • 12. līmeņa burvestības – 60 energoni par katru burvestību.

Piemēram, 5. līmeņa būrējam kopējais energonu skaits ir 50. Viņš izmantoja vienu 4. līmeņa burvestību, kas patērē 2 energonus. 50 – 2 = 48. Tātad būrējam palika 48 energoni.


Lai energonu skaitīšanu varētu padarīt vieglāku un ekoloģiskāku, katram būrējam tiek izsniegtas četru veidu augu sēklas:

·        saulespuķu sēklas – apzīmē 1 energonu;

·        ķirbju sēklas – apzīmē 2 energonus;

·        ozolu zīles – apzīmē 3 energonus;

·        kastaņu sēklas – apzīmē 4 energonus.


Tāpat katram spēlētājam ir nepieciešamas četras mazas somiņas, kurās var glabāt šīs te sēklas un nēsāt visur līdzi. Somiņām vajadzētu būt viegli un parocīgi attaisāmām un aiztaisāmām, un tās vajadzētu piestiprināt pie siksnas vai kaut kādā citā veidā pie biksēm.


Pirms burvestības buršanas, spēlētājam jāpaņem saujā attiecīgais sēklu skaits un, uzburot burvestību, jāizmet sēklas no rokām, apzīmējot, ka burvestība tiek uzburta. Sēklas mest uz pretinieku ir AIZLIEGTS!!! Sēklas var vienkārši izmest kaut kur uz sāniem. Šāda maģiskās enerģijas skaitīšanas metode ir ļoti parocīga, vienkārša un neprasa izcilas matemātiskās spējas.


Sēklas var kombinēt savā starpā, lai galā iznāktu pietiekams energonu skaits. Piemēram, būrējs vēlas veikt burvestību, kas patērē 4 energonus, bet viņam/viņai ir izbeigušās kastaņu sēklas, tāpēc būrējs var ņemt četras saulespuķu sēklas, vai divas ķirbju sēklas, vai arī trīs ozolu zīles un vienu saulespuķu sēklu.

Šāda metode palīdz tēlam ievērot burvestību buršanās ilgumus, kurā iekļaujas tas laiks, ko spēlētājs izmanto, lai galvā saskaitītu cik energonu viņam/viņai palika. Ja vēlaties izmantot augstāka līmeņa burvestības, skaitīšana paliek nedaudz sarežģītāka, bet tas ir arī loģiski, jo spēcīgākas burvestības vienmēr prasa daudz vairāk spēka un laika, lai uzburtos.

Līdz ar šo metodi, spēlētājam tiek ieaudzināts tas, ka jābūt godīgam, jo, parasti, pašā sākumā blakus ir vēl kāds, kas ir pieredzējušāks un skaita abiem spēlētājiem līdzi, lai nešmauktos. Tiklīdz kāds šmaucas, duelis beidzas un uzvarētājs ir tas, kas visu darīja godīgi. Ja kāds nesaprot, ka šmaukties nedrīkst, tad šāds spēlētājs pats sev taisa problēmas un grauj attiecības ar citiem spēlētājiem un vadību, taču mēs cenšamies nepieļaut, ka kaut kas tāds notiek, un tomēr aicinām visiem būt godīgiem, jo katrs spēlētājs savus energonus skaita pats. Vēl šāda metode trenē cilvēka prātu un liek cilvēka smadzenēm pastāvīgi būt nelielā tonusā, kas realitātē ir veselīgi cilvēka organismam.

Šādai maģiskās enerģijas skaitīšanas metodei ir daudzas priekšrocības, kā arī nepilnības, kā, piemēram:

 • duelim pa vidu kāds, pēkšņi, var aizmirst cik energonu viņam bija (taču tādos gadījumos mēs aicinām turpināt skaitīšanu no tā aptuvenā skaitļa, kas palika atmiņā);
 • vēl kāds spēlētājs var kļūdīties un pārskaitīties pa dažiem energoniem (lai gan kļūdas pēc 1 vai 3 energonu pa daudz, nevienam nekait un realitātē arī gadās brīži, kad spēka ir vairāk nekā medicīniskie dati to uzrāda :D jebkurā gadījumā, tādas lietas ir reta parādība, parasti visi cenšas ievērot un atcerēties tik mazus skaitļus);
 • pati ideja, ka visu laiku jāskaita jau ir nepatīkama, jo daudziem cilvēkiem skaitīšana un matemātika ir lielākais ienaidnieks, un šādi cilvēki cenšas to ignorēt un atrast vieglāku veidu (taču šī antipātija pret matemātiku ir arī viens no iemesliem, kas parāda, ka ne visi var un grib izmantot burvestības, tāpēc pamata noteikumi netiek pārkāpti – daži var un grib izmantot burvestības, bet var būt arī tādi, kas var, bet nedara to);
 • visbiežākā nepilnība ir tāda, ka daži spēlētāji, nevienam to nezinot, speciāli pieliek sev par 10 energoniem vairāk nekā patiesībā viņiem ir, ar mērķi uzvarēt, bet tā jau ir krāpšanās un šeit nav nekādas godīguma pazīmes, līdz ar to, kā jau iepriekš minējām, šādi spēlētāji paši sev taisa problēmas, un grauj attiecības ar citiem spēlētājiem un vadību, tāpēc iesakām nešmaukties un nekrāpties, ja vēlamies draudzīgā gaisotnē izklaidēties.

Ir vēl daudzas citas nepilnības, tāpat kā priekšrocības, taču uz nepilnībām un priekšrocībām nav ko skatīties, vienkārši jāievēro noteikumi un viss būs labi. Saprotams, ka cilvēki, kas ievēro noteikumus ir reta parādība :D , bet kaut kādā veidā katram spēlētājam pašam jāuzjautā sev, vai viņš vai viņa vēlas sev problēmas ar citiem spēlētājiem vai nē.

Bez maģiskās enerģijas tērēšanās pastāv arī maģiskās enerģijas atjaunošanās iespēja. Tāpat kā realitātē cilvēks nogurst, darot kādas aktivitātes, bet pēc kāda laika atkal ir gatavs aktīvi darboties, jo ir atpūties, tāpat tas notiek arī ar maģisko enerģiju.

Maģisko enerģiju var atjaunot trīs veidos:

 • lietojot spēciāli šim mērķim gatavotos alķīmiskos produktus;
 • pateicoties savām klases prasmēm;
 • pateicoties dabīgām energonu reģenerācijas spējām.

Lietojot alķīmiskos produktus, ir iespējams atjaunot kaut kādu noteiktu energonu daudzumu, noteikta laika posmā un to izmantošana dažkārt var glābt tēlu no pamatīgām briesmām, taču pārdozēšanas gadījumā var sākties pamatīgas veselības problēmas.

Dažiem ir īpašās spējas, kas noteiktā laika posmā atjauno energonus. Parasti šādas spējas aktivizējas tikai, kad būrēja maģiskā enerģija ir uz nulles.

Visbeidzot, maģiskā enerģija atjaunojas, pateicoties dabīgām energonu reģenerācijas spējām, kas magiem vispārībā nav, jo viņiem ir prasme, kas daudz ātrākā laikā atjauno daudz vairāk energonu nekā dabiskā energonu reģenerācijas spēja, kas piemīt katram tēlam, un šī dabiskā energonu reģenerācijas spēja tiek noteikta individuāli un to dara vadība, tāpēc par energonu atjaunošanās mehāniku jums nav jāsatraucas – lai tas paliek vadības ziņā.


Mūsu aptauja
Novērtējiet manu vietni
Atbilžu kopskaits: 21
Statistika

Vietnē kopumā ir: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Meklēšana