Trieciena burvestības viena pret otru un pret aizsardzības burvestībām
Iepriekš mēs jau minējām, ka visas burvestības ir sadalītas līmeņos. Maģiskajos dueļos nevis ierocis sastopas ar ieroci, bet gan burvestība sastopas ar burvestību un savstarpēji reaģē. Visbiežāk dueļos tiek izmantotas trieciena un aizsardzības burvestības, tāpēc jāizstāsta kādā veidā tās mijiedarbojas.
Maģisko triecienu spēks tiek izteikts arī līmeņos tikai tādā gadījumā, ja burvestība sastopas ar burvestību un notiek cīņa starp burvestībām – kurš spēcīgāks. Piemēram, spēlētājs A, būdams 5. līmenī, izmanto 4. līmeņa trieciena burvestību un patērē 2 energonus, bet spēlētājs B, būdams 4. līmenī, izmanto 1. līmeņa aizsardzības burvestību un patērē 1 energonu, taču ar 1 energonu ir par maz, lai atvairītu 4. līmeņa burvestību. Lai tas būtu iespējams jāpatērē 2 energonus, jo 4. līmeņa trieciena burvestību var atvairīt tikai ar identisku energonu patēriņu no spēlētāja B puses. Tas nozīmē, ja spēlētājs A iztērēja 2 energonus, lai uzburtu trieciena burvestību, tad spēlētājam B arī jāpatērē 2 energoni, lai ar uzburto aizsardzības burvestību varētu atvairīt spēlētāja A trieciena burvestību, pretējā gadījumā spēlētāja B burvestība tiek salauzta un spēlētājs B saņem visu triecienu.
Šajā piemērā mēs redzam, ka burvestības var paspēcināt un paaugstināt to līmeņus, atkarībā no patērētās maģiskās enerģijas – jo vairāk maģiskās enerģijas tērē, jo spēcīgāka burvestība paliek un jo lielāks līmenis tai ir. Taču ir noteikta robeža, līdz kurai burvestību var paspēcināt. Jūs nevarat paspēcināt burvestību augstāk par to līmeni, kurā esat – ja esat 4. līmenī, tad līdz 4. līmenim jūs arī varat paspēcināt burvestību, bet ne augstāk, lai gan ir vairāki veidi kā šo noteikumu var apiet, t.i., izmantojot šādam mērķim paredzētos alķīmiskos produktus, noburtus (enčantotus) priekšmetus utt.
Taču var būt arī gadījumi, kad sastopas divas burvestības, kas ietilpst vienā un tai pašā energonu patēriņa kategorijā, piemēram, 1. līmeņa un 3. līmeņa burvestības. Tādā gadījumā, lai paspēcinātu 1. līmeņa burvestību, pats būdams, piemēram, 4. līmenī, jāpatērē vēl 1 papildus energons par katru līmeni. Piemēram, 4. līmeņa spēlētājs uzbur 1. līmeņa burvestību, kura izrādās vājāka, un patērēja 1 energonu. Spēlētājs izvēlas paspēcināt burvestību līdz trešajam līmenim, lai tā būtu pietiekami spēcīga, tāpēc patērē vēl papildus 1 energonu, lai burvestība paspēcinātos līdz 2. līmenim, un vēl 1 energonu, lai burvestība paspecinātos līdz 3. līmenim. Tas pats attiecas arī uz pārējām burvestībām: 4. un 5. līmeņa burvestībām būs jāpatērē 2 papildus energoni, lai pasēcinātu burvestību par 1 līmeni, jo 4. un 5. līmeņa burvestībām jāpatērē 2 energoni.
Savukārt, ja, piemēram, vēlamies paspēcināt burvestību no 6. līdz 7. līmenim, tad jāpatērē nevis 2 energoni, bet gan 3 energoni, jo 7. līmeņa burvestībām jāpatērē 3 energoni.
Tiklīdz saskarās vienāda līmeņa trieciena burvestības, tās izbeidz viena otru. Ja saskarās divas trieciena burvestības ar atšķirīgiem līmeņiem (viena lielāka par otru uz 1 līmeni), tad spēcīgākā burvestība palēnām (3 – 5 sekunžu laikā) sasniedz pretinieku, bet ja saskarās divas trieciena burvestības ar atšķirīgiem līmeņiem (viena lielāka par otru uz 2 līmeņiem), tad spēcīgākā burvestība uzvar vājāko un trāpa pretiniekam.
Ja saskarās vienāda līmeņa trieciena burvestība un aizsardzības burvestība, tad trieciena burvestība tiek atvairīta, bet aizsardzības burvestība momentāli izbeidzas, neskatoties uz burvestības patieso darbības ilgumu.
Ja trieciena burvestība ir spēcīgāka un saskarās ar zemāka līmeņa aizsardzības burvestību, tad trieciena burvestība izlaužas cauri aizsardzības burvestībai un trāpa pretiniekam, bet aizsardzības burvestība tiek salauzta un momentāli izbeidzas, neskatoties uz burvestības patieso darbības ilgumu.
Savukārt, ja aizsardzības burvestība ir spēcīgāka un saskarās ar zemāka līmeņa trieciena burvestību, tad trieciena burvestība tiek sekmīgi atvairīta, bet aizsardzības burvestība paliek aktīva līdz izbeidzas tās darbības ilgums, kamēr kāds to noņemt vai caursit ar spēcīgāku burvestību.