Kartogrāfijas un ceļotāju-jaunatklājēju ģilde
Šī ģilde tika dibināta, lai Canad Erenerth pasaules iedzīvotāji varētu ieraudzīt kā izskatās šī pasaule uz kartes. Ģilde nodarbojas ar dažādu zemju karšu un to detalizēto aprakstu izveidošanu. Lai visiem parādītu jaunās zemes, ģildē ir pētnieku grupa, kas meklē šīs jaunās zemes un piešķir tām īpašus nosaukumus.
Apraksts. Kā jau iepriekš bija minēts, šī ģilde ir dibināta ar nolūku, lai Canad Erenerth pasaules iedzīvotāji varētu ieraudzīt kā izskatās šī pasaule uz papīra. Kartes tiek izveidotas dažādiem mērķiem. Kad jūsu īpašumā ir karte, jūs varat vieglāk izpildīt uzdevumus, atrast kaut ko un, galu galā, varat vieglāk orientēties apkārtējā vidē. Ģildes pētnieki ne tikai ceļo pa nezināmām pasaules zemēm un veido kartes, bet arī pieraksta svarīgu ģeogrāfisko vietu nosaukumus, kas pasaules iedzīvotājiem varētu palīdzēt orientēties. Tāpēc uz kartēm apzīmē svarīgas ģeogrāfiskās vietas, kurām ir īpaša nozīme (piemēram, veikals, restorāns, pazemes ūdens avots utt.). Pētnieciskais darbs ir ļoti interesanta, kā arī bīstama nodarbe, kurā pēc iespējas maksimāli jāatzīmē īpašas nozīmes punkti, nedrīkst izlaist nevienu teritoriju kādā noteiktā pētniecības rajonā un jāievēro vēl daudzi citi faktori. Tā ir bīstama nodarbe, jo pētniecības laikā var nokļūt ienaidnieku vai nezināmu un bīstamu radību apdzīvotā teritorijā. Tāpēc pētniekiem jāprot ļoti labi pielāgoties pie dažādiem izdzīvošanas apstākļiem.
Dibināšanas vēsture. Ģilde pirmo reizi tika dibināta 2009. gada 20. augustā.
Vēl pirms ģildes dibināšanas laika, pastāvēja noteiktu ļaužu grupa, kas ceļoja un pārmeklēja dažādas šīs pasaules zemes, un pirmā pētniecības zeme bija Dārziņi. Pētnieciskais darbs sākās ar Ķengaragu, kas turpinājās gar Daugavas krastiem, līdz Rumbulai un, visbeidzot, līdz Dārziņiem. Dārziņu reģions tika pilnīgi izstaigāts līdz beidzot, pētnieki nonāca līdz dambim, kur tad arī beidzās Ūdens elementa valsts teritorija. Diemžēl, šī pirmā ceļojuma datums nav zināms. Tāpat arī ceļš no Ķengaraga līdz Dārziņiem tika vairākkārtīgi izstaigāts, tāpēc tas ir īpaši labi izpētīts.
Pēc Dienvidu tilta uzcelšanas, pētniekiem pavērās lielā plašā pasaule. Tiekot pāri tiltam, viņi sāka izpētīt nākamo ļoti lielo rajonu ar nosaukumu Valdlauči, kur bija veikti diezgan daudzi atklājumi un pētījumi.
Nākamais ceļojums notika 2010. gada maijā, kad tika izpētīts jauns Dārziņu apgabals – nevienam vēl nepazīstamie – ziemeļu Dārziņi. Tā ir īpaša Ūdens elementa valsts teritorija, kurā ceļotājiem nācās pamatīgi pasvīst, jo viņi iebrina mežā, kuru nosauca par „Tumsas mežu”. Tur viņi sastapās ar ļoti bīstamu pretinieku, taču paspēja aizmugt, izbrienot cauri purvam un uzrāpjoties pakalnā.
Pirmā karte sāka veidoties 2010. gada 14. jūnijā un šī paša gada 17. augustā pirmā Dārziņu kartes versija tika nopublicēta.
Augusta vidū tika realizēta ekspedīcija uz tagadējo Zemes elementa valsti un Canad Erenerth pasaules galvaspilsētu – Enedkarasu.
Ģērbonis. (attīstības stadijā)
Klašu sadalījums ģildē.
Izlūks-palīgs – šī ir ģildes sākuma klase. Šīs klases uzdevums ir palīdzēt citu, augstāk stāvošu klašu pārstāvjiem: palīdzēt kartogrāfam, pārdot kartes, palīdzēt pētniekiem, viņu aprīkojuma pārnēsāšana un daudz citu darbu. Vispārībā, pavadot savu laiku ar pārējo klašu pārstāvjiem, izlūkam-palīgam jāmācās un jāuzņem zināšanas, kuru saņem darba laikā, lai nokļūtu augstākās klasēs.
Kartogrāfs – meistars vai māceklis, kas nodarbojas ar karšu apstrādāšanu un izveidošanu, kā arī ar to papildināšanu un pabeigšanu.
Pētnieks – ceļotājs, kas ar savu ekspedīcijas grupu veido pārgājienus uz svešām zemēm ar mērķi iegūt informāciju par noteiktu teritoriju: karšu, reljefa, faunas un floras, populācijas, svarīgu punktu un veic vispārīgos ģeogrāfiskos darbus.
Ekspeditors – ģildes mestrs, cilvēks, kas atbild par ģildes darbu un attīstību. Ekspeditors ir galvenais ekspedīciju un reidu vadītājs. Viņa/Viņas uzdevums, ekspedīciju ziņā, ir to izvirzīšana, ekspedīcijas laika noteikšana un noteiktu ekspedīcijas mērķu izstrādāšana.
Ģildes ekonomika. Ģilde saņem savus ienākumus tikai no karšu producēšanas, ne ar ko citu, uz doto brīdi, ģilde netirgo.
Tirgošana: Pasaules kartes pārdodas jebkurām personām, izņemot pasūtītās kartes.
Karšu cena: А4 formāta karte (melnbalta) – 350 gp
А4 formāta karte (krāsaina) – 550 gp - pagaidām nav pieejamas -
А3 formāta karte (melnbalta) – 600 gp
А3 formāta karte (krāsaina) – 800 gp - pagaidām nav pieejamas -
Algas sadalīšana: Kartogrāfija – 15%
Prēmija – 5%
Dalība ekspedīcijā –10%
Kartes zīmēšana – 20%
Kartes šablona gatavošana – 10%
Ģeogrāfisko datu pierakstīšana – 20%
Ģeogrāfisko punktu pierakstīšana - 12%
Papildus palīdzība darba un izstrādes laikā – 8%
Karšu apzīmējumi.
Zemāk ir dots attēls, kurā parādīti kādi apzīmējumi tiek lietoti lielākā daļā no visām kartēm, kuras gatavo šī ģilde.
Likumi.
1. Darbs ģildē ir kā radošs tā arī zinātnisks un izskaitļojošs darbs. Tāpēc ģildes dalībniekiem jāsniedz vismaz kaut kāds labums ģildei.
2. Ģildē tiek pieņemts tikai kvalitatīvs darbs.
3. Tiek uzņemtas personas ar jebkuru novirzienu un uzskatu, tikai ja viņi nekaitē ģildei.
4. Klases paaugstinājumu var iegūt tikai pēc ieskaites darba uzrakstīšanas par ģeogrāfisku vietu izpētēm vai kartogrāfiju, kā arī par pamata darbu, kas tika veikts pētniecības vai kartografēšanas laikā.
5. Ģildes produkcija ir derīga tikai tādā gadījumā, ja uz tās ir ģildes, ģildes mestra vai citas, ģildes uzticamās personas zīmogs. Produkti, kas ir neoficiāli pavairoti un ir bez zīmoga, tiek konfiscēti, bet persona, kas pārkāpusi likumu, tiek sodīta (sods: 450 gp par katru produkciju).
Himna.
В нашей гильдии одной,
ты увидишь ты узреешь,
земли новые порой, бывают в разных измерениях.
Мы узнаем, мы увидим, все, что скрыто вдалеке,